O mnie

Urodziłem się dwa, góra trzy kilometry od miejsca urodzin Fryderyka Chopina.”Mamy drugiego Chopina”- słowa te zostały wypowiedziane przez położną, tuż po moich narodzinach ale nie ze względu na geniusz niemowlaka, tylko ze względu na wystający duży nos. Urodzony niedaleko Żelazowej Woli i z dużym nosem… to zobowiązywało do tego, aby zająć się muzyką.

Jestem absolwentem 6 letniego Państwowego Ogniska Muzycznego w klasie akordeonu w Złotoryi. Mam ukończony rok państwowej średniej szkoły muzycznej II stopnia w klasie instrumentów dętych-rogu (waltorni) w Legnicy. Wyjazd za granice przerwał dalszą naukę. Byłem uczestnikiem warsztatów muzycznych”Blues nad Bobrem” w Bolesławcu. Tam uczyłem się od najlepszych muzyków bluesowych, rockowych i jazzowych w kraju. Jestem muzykiem, kompozytorem i aranżerem, multinstrumentalistą, instrumenty z którymi obcuje na codzień to…

 • gitara akustyczna
 • gitara klasyczna
 • ukulele
 • akordeon
 • keyboard
 • syntezatory ( KORG TRITON i Yamaha MX61

Instrumenty, których dotykam mniej ze względu na brak czasu to;

 • gitara elektryczna
 • gitara hawajska
 • gitara basowa (sentyment z dawnych lat)
 • skrzypce- staram się ogarnąć 🙂
 • akordeon guzikowy
 • Perkusja- zestaw jazzowy podstawowy.

Prowadzę „Muzyczną Krainę” gdzie zajmuję się nauką gry na instrumentach muzycznych;

 1. akordeonie
 2. keyboardzie
 3. gitarze

Mój najstarszy uczeń, to Pan Włodzimierz, który ma lat 68, natomiast najmłodsi uczniowie to 5-6 latki. A to dlatego, że prowadzę program „Mały Muzyk” polegający na nauce gry na keyboardzie w przedszkolach na zajęciach indywidualnych. W przedszkolach prowadzę również „Muzykowanie” – są to grupowe zajęcia muzyczno-rytmiczne wypełnione wspólnym graniem, śpiewaniem, zabawami muzycznymi.

„Muzyczna Edukacja” jest platformą e-learningową stworzoną wg mojego pomysłu i jest kontynuacją nauczania wg metody którą uczę moich uczniów na lekcjach indywidualnych. Ma nieco inną formę niż metoda tradycyjna, ale jest również skuteczna. Jej skuteczność polega na sensnownych ćwiczeniach oraz Twojej systematycznej pracy nad instrumentem.

Od dziecka interesował mnie proces twórczy, dlatego też kompozycja wplata się w moją codzienność. Jako kompozytor współpracowałem z poetami; Andrzejem Ancanem, Ewą Jędrzejewską, Małgorzatą Ciechomską, Jarosławem Misztakiem. Również zrobiłem kilka kompozycji piosenek dla dzieci.Musicale dla dzieci „Kwokowo” do wierszy Jana Brzechwy i „Tajemnica Misia Uszatka” były upiększane moimi piosenkami.Napisałem również dwie piosenki do wierszy Pani Ani Bojanowskiej. Moja melorecytacja „Pieta” była emitowana na antenie radia „Niepokalanów”. Byłem uczestnikiem”Bakcynaliów”w Lublinie oraz brałem udział w „Fabryce Muzyki Niezwykłej w Andrychowie”. Moje kompozycje zostały nagrane na płytę „Srebrne Nikielki” oraz na płytę „Lot ku obłokom” wydane z tomikiem wierszy Ewy Jędrzejewskiej.

Jeśli chcesz się nauczyć grać, to zapraszam Cię na pierwszą bezpłatną lekcję.
Robert Kolbowski

A to kilka moich kompozycji….również dla najmłodszych.

BAR, KTÓREGO NIE BYŁO…

BAR, KTÓREGO NIE BYŁO

PIOSENKA POŚWIĘCONA PAMIĘCI KRZYSZTOFA KLENCZONA- „TWOJEJ GITARY CIEŃ”

TWOJEJ GITARY CIEŃ

Babcina szafa

Babcina szafa

PIOSENKA ŚWIĄTECZNA

PIOSENKA ŚWIĄTECZNA

MAŁGORZATA CIECHOMSKA -ON TO POWIE (MOJA KOMPOZYCJA)

ON TO POWIE

CO TKWI W NAURZE CZŁOWIEKA

CO TKWI W NATURZE CZŁOWIEKA

RÓWNOŚĆ JEST I DZISIAJ (AKUSTYCZNIE)

RÓWNOŚĆ JEST I DZISIAJ

Sudety (akustycznie)

Sudety

MASKARADA

MASKARADA

PAMIĘĆ ŻOŁNIERSKICH DRÓG

PAMIEĆ ŻOŁNIERSKICH DRÓG

POST FACTUM

POST FACTUM

WRÓŻBITA

WRÓŻBITA

CZY TO GRZECH?

CZY TO GRZECH?

MAŁA ISKIERKA

MAŁA ISKIERKA

„Małpka Fifi” -moja kompozycja do bajki napisanej przez Anne Bojanowską. Zaśpiewała tu Agata.

MAŁPKA FIFI

MUSICAL „KWOKOWO” muzykę napisałem dla Przedszkola „Zaczarowana Dorożka” Przedszkolaki -najmniejsi aktorzy- kilkulatki, śpiewają piosenki specjalnie dla nich napisane.

„KWOKOWO”