W jakim wieku najlepiej zacząć naukę na instrumencie?

13 lipca 2019

Na naukę nigdy nie jest za późno.

Na naukę nigdy nie jest za późno a Pan Włodzimierz 68-latek, którego uczę gry na akordeonie od podstaw jest tego doskonałym przykładem.Prawdą jest, że im wcześniej zaczniemy, tym lepiej.Istnieją dolne granice wiekowe i im chciałbym poświęcić czas.

Keyboard

Keyboard jest instrumentem bardzo przyjaznym dla dzieci już w wieku od lat 5. Jest idealnym instrumentem do nauki gry dla przedszkolaków.Bogaty w brzmienia i efekty dźwiękowe oraz rozbudowane akompaniamenty sprawia, że dla małych dzieci jest wręcz bezkonkurencyjny. Jednocześnie klawiatura sprawi wrażenie małego pianina.Wiek 5-6 lat to idealny wiek, by móc uczyć się gry na tym instrumencie.

akordeon

Akordeon jest jednym z najtrudniejszych instrumentów do opanowania. Rozpocząć naukę można w wieku ok 8 lat. Wszystko jeszcze zależy też od budowy ciała osoby chcącej rozpocząć naukę. Osoba o wątłej sylwetce, będzie miała problem z rozciąganiem miecha i trzymaniem instrumentu. Ktoś postawniejszy nie będzie miał z tym problemu.

gitara

Najwcześniejszy wiek dobry do nauki, to 7 lat. Z gitarą wśród dzieci jest o tyle problem, że najpierw dziecko musi nauczyć się wydobywać dźwięki a dopiero później zaczyn grać. Problemem również stanowią ćwiczenia, gdzie osoba zbyt młoda ma z nimi duży problem, lub nie poradzi sobie w ogóle.

Udostępnij wpis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *